چند نکته برای انتخاب رنگ آبکاری شیرآلات

علاوه بر شیرآلات، رنگ آبکاری آنها نیز از عناصر مورد توجه در دکوراسیون است. رنگ های متنوعی اعم از نیکل، کروم، مسی، برنز هر کدام در درجات مختلف تیرگی و روشنی و بصورت براق یا مات در بازار موجود است. برای انتخاب مناسب ترین رنگ آبکاری نکات زیر را در خاطر داشته باشید:
۱٫ همانطور که لُرد، مدیر طراحی صنعتی شیرآلات دِلتا، می گوید “رویکردِ به روز، استفاده از رنگ های قدیمی بر روی شیرآلاتی با طراحی مدرن است.” به عبارت دیگر استفاده از رنگی مدرن برای شیرآلات سنتیِ حمام، بجای مدرن سازی فضا، چهره قدیمی تری به فضا می بخشد.
۲٫ میتوان در یک حمام از چند رنگ آبکاری استفاده کرد زیرا که چنین ترکیبی به حمام بُعد می بخشد. فقط باید در نظر داشت که هارمونی، کلید ایجاد فضایی یکدست است. می توان تمام شیرآلات را از نوع براق یا مات انتخاب کرد مثلأ نیکل مات به همراه برنز مات با یکدیگر هماهنگی دارند. همچنین می توان رنگ تمام شیرآلات را از یک خانواده فلزی انتخاب کرد ، برای مثال اگر لوازمی به رنگ برنز مات با برقی از کروم دارید میتوانید شیرآلاتی به رنگ برنز تیره انتخاب کنید.
۳٫ رنگ های خنثی همچون کروم، نیکل و استیل به هر زمینه ای می آیند که می توان آنها را با لوازم دیگر حمام مثل آویز حوله و دستگیره های در هماهنگ نمود. کروم براق محبوب ترین آبکاری و همچنین مقرون به صرفه ترین است. نیکل، رنگی گرم تر و خاص تر است. استیل نیز که رایج ترین رنگ در آشپزخانه است، مناسب حمام و دستشویی هم می باشد.
۴٫ کسانی که به تمیزی حساسیت بیش از اندازه دارند بهتر است شیرآلات مات انتخاب کنند زیرا اثر انگشت و قطرات آب روی آن نمی ماند. اما شیرآلات براق جزئیات و ظرافت شیرآلات را بهتر به نمایش می گذارند.
۵٫ آبکاری های برنجی جدید دیگر شبیه به اشیاء برنجی و براق قدیمی نیستند بلکه بجای ته رنگ سبز کلاسیک، بیشتر زمینه طلایی دارند. طلایی رنگی شیک برای شیرآلات و لوازم جانبی درحمام های سرتاسر سفید است.